Home Новини Latest 16-18.05.2013 відбулась заключна конференція

16-18.05.2013 відбулась заключна конференція

e-mail Друк PDF

16, 17, 18 травня 2013 року в м. Яремче, Івано-Франківської області на базі готелю «Карпатські Зорі» відбулась заключна конференція проекту «Підвищення підприємницького потенціалу прикордонного регіону шляхом створення інституцій підтримки підприємництва» по Програмі прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013».

Проект виконується Регіональним фондом підтримки підприємництва по Івано-Франківській області у співпраці з Регіональним консультаційно-інформаційним центром міста Прешов (Словаччина) по вищевказаній Програмі.

У роботі конференції взяли участь виконавці, партнери та експерти проекту, представники органів влади та місцевого самоврядування України, Українського та регіональних фондів підтримки підприємництва, представники Бізнес-Інкубаторів в Україні, словацьких та українських партнерів проекту, експерти і безпосередні його учасники, представники ЗМІ та громадських організацій.

З привітальними словами до учасників заключної конференції виступив заступник голови Івано-Франківської обласної ради - Остап Дзеса.

Як підвищити підприємницький потенціал прикордонних територій нашої та сусідніх країн? Проект зі створення спеціальних інституцій, які б допомогли вирішити цю проблему, завершується. Однією з його найважливіших складових стало бізнес-інкубування. Така нова форма роботи запроваджена ще далеко не у всіх областях – Івано-Франківський регіон лише 6-й в країні. Відповіді на це та інші схожі питання було висвітлено на заключній конференції, а також презентовано сам проект та основні досягнення в ході його реалізації.

«Протягом двох років ми постійно проводили науковий супровід заходів, які виконувалися в рамках цього проекту. Це і анкетування, і опрацювання анкет, вивчення та узагальнення світового досвіду щодо бізнес-інкубування. Це дало можливість звести до мінімуму час тим людям, які мали б починати з самого початку, з нуля щодо започаткування власної справи» - стверджує Микола Данилюк, завідувач кафедри економіки підприємства ІФНТУНГ, один з представників Асоційованих партнерів даного проекту.

Вагомий результат проекту – успішна діяльність на Прикарпатті трьох новітніх інституцій підтримки підприємництва – бізнес - інкубаторів. На 30 робочих місць – у Івано-Франківську, та ще по 10 – у двох районних, Рогатинському та Городенківському. Бізнес-інкубатори свою діяльність продовжуватимуть і надалі, а вдалу практику поширюватимуть Івано-Франківщиною. Окрім того, у майбутньому, бізнес-інкубатори мають зазнати певних змін.

«Ми готові запропонувати нові форми для роботи наших трьох бізнес-інкубаторів. Тобто сьогодні основним є створення центрів надання адміністративних послуг – широке питання, адже ЦНАПи для фізичних та юридичних осіб, в тому числі і суб’єктів підприємницької діяльності» - зауважує Володимир Попович, директор департаменту економіки ОДА.

«Ідея дуже цікава» - резюмує Євген Микитюк, директор РФПП по Івано-Франківській області – «В районі сьогодні працює районний фонд підтримки підприємництва, районний бізнес-інкубатор, дозвільний центр, все це в одному приміщенні – за підтримки коштів Європейського Союзу та співфінансування коштів районного бюджету, за підтримки місцевої влади – як законодавчої, так і виконавчої».

Також, в роботі заключної конференції прийняв участь голова Громадської ради при Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва - Міхайліді Павло Миколайович, який відзначив важливість проведення такого роду заходів для розвитку підприємництва в Україні.

В рамках заходу з метою розвитку міжрегіонального співробітництва між Регіональним фондом підтримки підприємництва у Львівській області та Регіональним фондом підтримки підприємництва по Івано-Франківській області було підписано чергову Угоду про співпрацю в області підтримки і розвитку підприємництва.

Проект транскордонного співробітництва, який завершується 9 червня цього року, реалізували в партнерстві з Регіональним консультаційно-інформаційним центром міста Прешова. Досвід Словаччини спробували адаптувати до законодавства України. Тож це, переконані виконавці проекту, ще один крок на етапі входження України до Європейської спільноти.

Останнє оновлення на Понеділок, 27 травня 2013, 15:32