Home Новини Latest Парламентські слухання

Парламентські слухання

e-mail Друк PDF

22 вересня відбулися парламентські слухання на тему: "Економічні реформи: реальність та очікування українського бізнесу" у яких прийняв участь директор Фонду у складі делегації від області. На слуханнях обговорювалися важливі питання розвитку бізнесу та підтримки підприємництва. До участі в цьому заході  були  запрошені народні депутати України, відповідальні працівники міністерств і відомств, представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємці, бізнесмени, експерти, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Учасники слухань зазначають, що передумовою незадовільного ,бізнес-клімату в Україні стали недоліки в економічній політиці, регуляторній і податковій системах, високий рівень корупції в країні, відсутність державно-приватного  партнерства, ефективних механізмів із залучення інвестицій і захисту прав інвесторів. Також незадовільним залишається стан захисту приватної власності, спостерігаються непоодинокі факти рейдерства.

Несприятливі умови ведення підприємницької діяльності обумовлюють погіршення інвестиційного клімату та скорочення притоку інвестицій в реальний сектор економіки країни. Проблемними питаннями економіки стало і відсутність структурних реформ . За останні 20 років не було здійснено жодної системної реформи: податкової, пенсійної, інноваційної. І як наслідок, розвиток малого та середнього  бізнесу характеризується назьким рівнем процесів капіталізації, інвестування та інноваційних технологій.

Крім того, необхідно наголосити на тому, що  у сфері бізнесу влада має, по-перше - неухильно дотримуватися вимог і принципів державної регуляторної політики, удосконалювати механізми прийняття регуляторних актів, чітко виконувати норми законодавства щодо бізнесу. По-друге - вона має проводити жорсту дерегуляцію господарської діяльності.

Очікується, що впровадження вдію розроблених норм вплине на поліпшення бізнес-клімату і найближчим часом Україна підвищить свій рейтинг, визначений Всесвітнім банком "Ведення бізнесу 2011"

Останнє оновлення на П'ятниця, 24 вересня 2010, 08:40